Kolor roku 2018 wg Pantone

Wszystkie zdjęcia z linkami do stron źródłowych znajdziecie
w naszej (ultra) fioletowej galerii na Pinterest. Zapraszamy.

Pantone ogłosił, że najgorętszym kolorystycznym trendem roku 2018 ma być intensywny fiolet, czyli Ultra Violet 18-3838 (purpura z domieszką błękitu). Prowokujący, pełen głębi i tajemniczy, może stanowić doskonałą oprawę uroczystości ślubnej. Elegancki jak granat i wyrazisty jak purpura fiolet jest idealnym kolorem dla indywidualistów i osób dystansujących się od chaosu współczesnego świata. Fiolet jest barwą medytacji i duchowości. Głęboki fiolet ma symbolizować oryginalność, nonkonformizm, kreatywność, artystyczną pasję i przekraczanie granic. Kieruje się on ku przyszłości oraz ku temu co innowacyjne, niepowtarzalne i nieograniczone – tak jak kosmos.

Dwa ślubne trendy, w których fiolet sprawdzi się najlepiej, to styl glamour i prowansalski (lub rustykalny z elementami, które będą nawiązywały do słonecznego południa Francji). W tym pierwszym przypadku fiolet można z powodzeniem połączyć z bielą, srebrem lub złotem, a także z delikatną szarością. W drugim do palety barw oprócz bieli wprowadzić można naturalne beże, kolor kawy z mlekiem, błękit lub pudrowy róż.

Przypomnijmy, że kolorem roku 2017 był soczysty i energetyczny zielono-żółty odcień określany jako Greenery. Według specjalistów z Instytutu Pantone jego zadaniem było podkreślenie potrzeby odejścia od konsumpcji dóbr wytwarzanych przez człowieka i skupienie się na samorozwoju, wewnętrznym potencjale oraz odkrywaniu i umacnianiu więzi z naturą.

Z kolei rok 2016 reprezentowany był przez dwa kolory: Rose Quartz (czyli delikatny, pastelowy, trochę zakurzony róż) i Serenity (błękit w odcieniu płatków barwinka). Był to pierwszy kolorystyczny duet w historii a jednoczesne wyróżnienie dwóch barw (lub raczej ich zestawu) miało symbolizować płynność, zmienność, a także równość płci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s